Curs international arbitri- sistem chinezesc

Responsabil BF: Toma Iulian
dr.Toma
Rang: 3d

Re: Curs international arbitri- sistem chinezesc

Postby dr.Toma » Mon May 18, 2020 1:56 pm

Da, ni s-a cerut un mesaj de confirmare si cate o poza cu noi la calculator, in care eventual sa se vada si ca ne uitam la curs si nu la blonde :-) Vad ca deja unii dintre noi am pus o serie de intrebari, mai sunt 2 zile pana pe 20 mai, deci este inca timp.

Din ce am vazut, asa-zisul fisier video este de fapt o demonstratie de dictie (nu foarte buna de altfel) a unei asiatice (chineza, f.probabil) care citeste ca la scoala in limba engleza. Efortul este laudabil, dar prefer de departe fisierul WORD...

Este posibil ca modulele urmatoare sa contina ceva mai multa informatie reala si in fisierele video. Posibil pozitii, diagrame etc si poate si comentarii la acestea. Astept cu interes...

Dan.A
Rang: 3Kyu

Postby Dan.A » Sat May 23, 2020 10:34 pm

Interesanta lectia 2.

Astept sa vad ce intrebari se pun de data asta inainte sa o pun pe a mea. Ca sunt ceva intrebari de pus.

Oare trebuie sa trimitem poze cu fiecare lectie sau prima poza trimisa e destul.

Maine sau luni probabil o sa primim si raspunsurile pentru intrebari la lectia 1.
"There are times when the only choices you have left are the bad ones."

dr.Toma
Rang: 3d

Postby dr.Toma » Sun Jun 07, 2020 10:34 am

Au aparut si celelalte serii video, sincer sa fiu, sunt putin dezamagit, nu prea am vazut multe lucruri noi si practic am asistat la un curs de dictie in limba engleza realizat de o serie de chinezi... Tot respectul pt idee si pt efort, dar asta putea fi realizat si cu o serie de fisiere text in WORD care sa permita si un grad de interactivitate. In fine, acum ar trebui sa urmeze raspunsurile la intrebarile cursantilor si evaluarea finala.

Pt cei interesati, o sa incerc sa adun in niste fisiere WORD informatia din acele sesiuni video. Cred ca le voi face in engleza, desi le putem si traduce pt cei interesati. Exista careva?

Ca sa nu uit, se mai stie ceva desprea constrangerile de timp pt finalizarea acestui curs? Am cam pierdut contactul cu asta, din cauza reluarii activitatii post Covid la spital. Iar trebuie sa ne mutam cu sectia la vechea locatie... Home, sweet home...

Dan.A
Rang: 3Kyu

Postby Dan.A » Tue Jun 16, 2020 5:12 pm

- Se pare ca am luat pauza. Asta caz ca imi merge bine mailul.

- Macar acum avem text la regulament.

- Legat de constrangeri de timp. Teoretic am depasit timpul initial. Deci cine stie probabil cand vom primi raspuns la toate intrebarile vom mai avea cateva zile o saptamana pana la test.
"There are times when the only choices you have left are the bad ones."

Return to “Arbitri”