Winter GO Festival

Mihaela
Rang: 5k

Winter GO Festival

Postby Mihaela » Mon Nov 19, 2018 11:39 am

Avem placerea de a va invita, în perioada 3-10 februarie 2019, la cea de-a 3-a ediţie a Festivalului Internaţional de iarna la GO.

Dupa cum v-am obiṣnuit si în acest an vom avea evenimente noi si interesante pentru toate vầrstele.

În aceasta ediţie vom pune accentul pe juniori si pe schimb intercultural.

Vom avea doua evenimente internaţionale:

SEYGO Tour este o noua serie de competiţii la nivel european dedicate tinerei generaţii.
Importanţa acestui moment este accentuata de prezenţa unui grup numeros de la Academia de Go din Beijing, reamintindu-ne ca legaturile create prin intermediul jocului de GO nu cunosc limite.
Potenţialul acestor schimburi interculturale este imens: încercam sa transmitem un frumos mesaj despre pace si prietenie într-un context mondial plin de zbucium si încordare.
Ne dorim sa ne învaţam copiii sa devina oameni în adevaratul sens al cuvầntului, sa fie liberi în gầndire si alegeri si sa îsi poarte bataliile pe tabla de GO.

VaDo Cup este un turneu aflat la cea de-a doua ediţie, care speram ca va deveni o tradiţie în comunitatea jucatorilor de GO.

Pentru mai multe informaţii legate de evenimentul nostru va rugam sa consultaţi site-ul dornago.ro sau frgo.ro.
Atasat gasiti si programul Festivalului.

Va asteptam la Vatra Dornei!
Attachments
Program.jpg
Program.jpg (91.76 KiB) Viewed 284 times

Return to “Nationale”