Glume si bancuri, sa ne mai descretim fruntile

Aici se discuta subiecte fara legatura cu Go-ul
daniel.cioata
Rang:

Re: Glume si bancuri, sa ne mai descretim fruntile

Postby daniel.cioata » Sun Jan 18, 2015 5:44 pm

Un vaduv si o vaduva, pensionari, se cunosteau de multa vreme.
Intr-o seara, la o mica festivitate, stateau la o masa fata in fata. In timpul mesei el o priveste de multe ori galant si indrazneste sa o intrebe:
- Vrei sa fii nevasta mea? Fara sa se mai gandeasca mult ea raspunde:
- Da, da, vreau! Se despart afectuos, mergand fiecare la casa sa.
Dimineata el se trezeste si derutat se gandeste: A zis da sau nu? Nu mai stia....
Agitat, o suna la telefon si dupa ce-i spune ce frumoasa a fost seara petrecuta impreuna, indrazneste s-o intrebe daca a raspuns da sau nu. Cu mare bucurie ea ii raspunde :
- Da, din toata inima! Si sunt foarte fericita ca m-ai sunat, ca nu mai stiam cine m-a intrebat...

Dan.A
Rang: 3Kyu

Postby Dan.A » Mon Jan 19, 2015 1:07 pm

Un bătrân mergea pe o stradă cu prostituate. La un moment dat, una dintre fete strigă la el:
- Hai, moșule, să probăm!
- Nu mai pot, fata mea ...
- Nu-i nimic, încercăm ...
Se duc ei în cameră și bătrânul face trei numere de zile mari.
- Parcă ziceai că nu mai poți ...
- Sex mai pot, taică, dar, pensionar fiind, de plătit nu mai pot ...
"There are times when the only choices you have left are the bad ones."

kirugoro
Rang: 5k

Postby kirugoro » Mon Jan 19, 2015 1:21 pm

După luna de miere:
- Iubitule, acum ca eşti însurat.. nu crezi c-ar fi cazul s-o mai răreşti cu GO-ul ala cu prietenii tăi dubioşi?
El o priveşte alb că varul, cu o faţă terifiată.
- Dragul meu... ce ai? Te simţi bine ?
- Aaa..., da... pentru o clipă mi s-a părut că vorbeşti ca fosta mea soţie.
- Poftim? Ai mai fost însurat!?
- Nu. N-am mai fost.

dragos.bajenaru
Rang: 6d

Postby dragos.bajenaru » Mon Jan 19, 2015 11:53 pm

Un indian stătea lângă un agent de vânzări pe o bancă în parc.
Între ei se afla o pungă mare de hârtie. Indianul se uita fix de ceva timp la punga de hârtie.
– Vrei sa știi ce e în punga? întreabă agentul de vânzări.
Indianul dădu afirmativ din cap.
– E o sticlă de vin, am luat-o pentru nevastă-mea.
Indianul tăcu o vreme, apoi zise, dând afirmativ din cap de mai multe ori:
– Bun schimb ai făcut!

dragos.bajenaru

teroristii in Romania

Postby dragos.bajenaru » Tue Jan 20, 2015 11:22 am

Zalutam cu rezbekt, Jefu.

Aderizat la Romania cu bomba la valiza ascuns. Tregut fara broblem control la aerobort.
Pastrat dolar american blestemat, bentru construit aigea bomba. Dat jumadate la taxi, jumate furat tigan din buzunar.
Indalnit frate Ahmed, batron magazin, ajudat la mine. Discutat cu el la cafenea plan bomba, consumat egler broaspat, intoxicat cu zalmonel. Noi ajuns la sbital, doctor roman durut la cur, noi luat cur fok.
Jefu, gu bomba praf antrax nu putut facut la Romania ,cineva furat antrax, deci ingercat plan bomba cu bum-bum…!
Mutat apartament frate Ahmed. Adus mult frumos aminde de tara mia, fara apa la robinet, geamm sparte ca Beirut , tigle kazut cap cind vind bate.
Urmarit PROTV emiziune explozia camion azotat, facut frica la mine. Astia romani are tupeu nu gluma ! Urgent trebuie recrutat, jefu ! Bomba cu azotat mare efect aveam…
Inderesat pilotat avion bentru lovit gladire la roman. Vazut delevizor, aparat zbor MIG brabusit singur in ogor la taran, plus taran roman stricat singur gladire, adormit beat , tigara abrinsa, murit soacra, facut chef mare la ei…
Draga Jefu, gineva furat la mine gas pastrat bentru bus la bomba, iar azeara, gind iesit cumbarat baclava, exblodat budelie la barter.
Aicia la Romania , mult cretin!
Zbierat, zguibat la sin, cacat be mine de frica !
Jefu, ma indorg acasa!
Asta romani nu are nevoie de terorism, face singur treaba.

Zemnat,

Jaleb

kostel

Re: teroristii in Romania

Postby kostel » Wed Jan 21, 2015 1:13 pm

Avind in vedere ca arabu ii scria jefului in romana, evident jefu era roman... :)

Admin
Site Admin
Rang: 1d

Postby Admin » Wed Jan 21, 2015 2:28 pm

Pai stai ca mai departe e simplu! Jefu e Basescu :)
Iulian Lungu

kostel

Miros de mici.

Postby kostel » Thu Jan 22, 2015 7:49 pm

Ieri la piine. In fata vinzatoarei este o doamna cu ceva suluri de foi de vita.
-Ti-am adus foi de vita.
-Pentru ce?
-Pai am vazut mai inainte, (probabil cind trecuse alaturi prin piata) ca te uitai la foi de vita.
-Ma uitam si eu, dar asta nu inseamna ca imi trebuie, am la tara destula.
Pleaca madam, si cit manevram noi cei doi loi si o piine zic.
-Face si doamna ca vinzatoru de mici, care ii zice unuia care se oprise linga gratar, dar acum pleca.
-Pai ce faci nu platesti?
-Sa platesc ce? Am mincat cumva mici si am uitat?
-Nu nu ai mincat dar ai mirosit. si in momentul asta simpatica vinzatoare ride zglobiu, si nu mai aude poanta.
-Aaaa, pai asa?, stai ca platesc, zornaieste banii si pleaca.
Incerc sa repet poanta, dar vinzatoarea deja comenta zglobie cu colega, si cum piine era deja in sacosa, intru alaturi la brinzeturi.
Aici alta vinzatoare guraliva cu care mereu schimb cite o gluma cind mi se ridica mingea la fileu.
Acum nu era nici o minge, eram cu poanta pe teava de alaturi, asa ca trebuia sa o trag.
Ii spun eu spun eu bancu, dar nu apuc sa il termin, ii adusese aminte de ceva si dialogul a deviat la ce voia ea sa spuna apoi evident la brinza, pe care o pun in sacosa alaturi de piine si poanta ramasa nefolosita.

Anecdota asta de piata cred ca are si o morala. Morala e ca vorbim, dar uitam sa ascultam.

kostel

baba mitzele si pestele

Postby kostel » Mon Jan 26, 2015 1:46 am

Aceasta anecdota, adica intimplare amuzanta reala este scrisa cu dedicatie vajnicului nostru presedinte, care el saracu l-a rugat pe Marcel, dar vezi tu, nu l-a ascultat.

La noi in curte pisicile au fost pretuite, contrar traditiei locale careia pisicile erau hranite ocazional cu mamaliga. In rest.
-Sa prinda soareci, ca de aia sint pisici.

La un moment dat erau trei, motanul initial, plus o siameza aciuata devenita stapina, plus a mea o birmaneza cu personalitate. Si bienal puii aferenti, plus ce mai veneau din vecini cu furatul.
Mincat pe saturate, ca porcii, si nu orice, deseori specialitati precum kaizer, peste luat exclusiv pt ele.
Dar uneori pestele era pentru lucratori, pentru ca munca pe cimp necesita in sezon mai multe miini de lucru. Pestele in zona aia aproape desrtica era o specialitate si ca pret, dar si ca fapt ca nici nu stiau sa il gateasca. Maica-mea mai priceputa era pretuita si pentru alte mincaruri dar mai ales pt peste.

Dar beleaua e ca avea obiceiul sa lase pastele pe masa, si mitzele evident se serveau fara jena. Mai ales ca aveau si permisiunea sa doarma pe masa cind nu se minca. Pe a mea o educasem, stia ca masa e loc interzis. Si respecta acest lucru. Dar ajunsa aici s-a integrat. P masa se dormea mai bine decit in pat sau pe soba.

Si revenind la peste, a dracu peste facea el facea si pleca la plimbare cu cite o mitza.
Maica-mea iar neagra de suparare.
-Ce fac eu acum, ca erau bucatile numarate, ce le dau la oameni.
-Le dai mitza ce sa le dai.
-Mai si doar le-am certat de atitea ori.
-Ai dreptate e vina lor ca tu ai lasat pestele pe masa neacoperit.
-Pai da numa cit am fost doi pasi pina la fintina.
-Pai, da, tot vina lor ca nu sint broaste testoase.

dragos.bajenaru

Postby dragos.bajenaru » Mon Jan 26, 2015 10:55 am

kostel esti offtopic :)

Return to “Off Topic”