BadukPop

Admin
Site Admin
Rang: 1d

BadukPop

Postby Admin » Fri Jun 11, 2021 8:46 am

Pentru cine nu stie inca, Haijin Lee (cunoscuta mai mult ca Haylee) a lucrat in parteneriat cu cei care au scos aplicatia BadukPop

Detalii puteti afla aici

Recent au lansat si site-ul asociat acestei aplicatii: https://play.badukpop.com/

Iulian Lungu

Dan.A
Rang: 3Kyu

Re: BadukPop

Postby Dan.A » Fri Jun 11, 2021 5:38 pm

- Folosesc de ceva vreme aceasta aplicatie dar doar pentru probleme (5 pe zi).

- A evoluat in timp foarte frumos, de la o simpla aplicatie de facut probleme la o aplicatie mixta (probleme joc cu ai si joc online)

- Ideea de a face si un site este excelenta. Acum pot testa A.I-ul si pe tabla de 19x19. (pe telefon e destul de incomod mai mare de 9x9 din experienta mea).

- Ce nu am testat inca este jocul online dar acum cu siteul voi testa si aceasta facilitate.

{Edit}
-1. Pentru cine vine din aplicatia de telefon (exista la optiuni posibilitatea de a elimina zoom-ul).

-2. Se pare ca jocul pe table mai mari consuma mai multe tichete decat 9x9 (2 pentru 13x13 si 3 pentru 19x19) pentru cei care folosesc gratis aplicatia.
- Si nu functioeaza la fel ca la tsumegouri (daca le faci pe toate 5 nu pierzi tichetul). Odata ce ai terminat partida trebuie sa astepti sa se incarce tichetele. (1/ora max 3 tichete).
"There are times when the only choices you have left are the bad ones."

Dan.A
Rang: 3Kyu

Re: BadukPop

Postby Dan.A » Wed Aug 11, 2021 4:07 pm

Am testat si optiunea de joc online.

- Exista 2 optiuni in acest sens.

-Se poate juca o partida prin corespondenta (24h/mutare) sau prin auto (unde te parizeaza cu un jucator apropiat ratingului)

- Eu am jucat si corespondenta si auto (9x9).

- Partida prin corespondenta nu e cotata si e posibil sa te parizeze cu jucatori in functie de ratingul de la tzumegouri.

- Ca sa avansezi in rang trebuie sa ai rating in 3 zone (tzumego, joc cu roboti si joc cu oameni).

Experienta mea la 9x9 e interesanta. Am inceput de la 9k si acum sunt 6k (din motive de sistem)

- Problema sistemului este ca , daca nu-ti gaseste partida la rangul tau te poate pariza mai sus sau mai jos dar cu Handicap.

- La 9x9 la 2h este de ajuns sa traiasca si castiga. Si problema e ca partidele sunt cotate la fel indiferent de handicap.

- Partidele sunt rapide 3min +1x30sec bioyomi.

O sa incerc sa ajung la rangul de la tzumego (1d ) si voi incerca si 19x19.
"There are times when the only choices you have left are the bad ones."

Return to “GO-ul si IT-ul/AI-ul”