Cartea "Commented Games by Lee Sedol"

Informeaza comunitatea despre evenimente si alte lucruri de interes general, altele decat concursuri
Lawrence
Rang: 14k

Cartea "Commented Games by Lee Sedol"

Postby Lawrence » Fri Mar 25, 2016 7:30 pm

Am primele doua volume scanate sub forma de imagini .jpeg pentru fiecare pagina.
Mi-ar fi placut sa o am in format pdf, dar nu am gasit-o.
Daca este cineva interesat, as putea sa dau share la folder-ele respective din contul meu de Google Drive.
Cartea mi s-a parut foarte interesanta, abia acum am inceput sa inteleg cu adevarat complexitatea si frumusetea lumii jucatorilor profesionisti.

Admin
Site Admin
Rang: 1d

Re: Cartea "Commented Games by Lee Sedol"

Postby Admin » Sat Mar 26, 2016 11:15 am

As incuraja sa cumparati cartea legal pentru a va bucura de continut. O legenda ca Lee Sedol ar merita o recompensa din partea noastra :)
Moderatorii forumului vor fi nevoiti sa elimine eventualele referinte catre surse ilegale.
Iulian Lungu

Lawrence
Rang: 14k

Re: Cartea "Commented Games by Lee Sedol"

Postby Lawrence » Sat Mar 26, 2016 4:32 pm

Nu doream sa afisez un link de download aici, de aceea nici nu am facut-o in postarea mea initiala. Ma gandesc doar sa dau share pe baza de email address. Daca as avea cartea mi-ar face placere sa o dau si altora sa o citeasca. Pentru mine este oricum prea scumpa cu tot cu taxele de transport international.
Dar si eu sunt de acord cu indemnul de a cumpara cartea daca ti-o permiti, chiar daca pentru Lee Sedol, presupun ca banii nu sunt o problema. Cei de la Google au donat premiul de 1 milion de dolari pentru copii si pentru dezvoltarea Go-ului. nu stiu in ce masura ar fi facut-o si Lee Sedol, dar nu sunt eu in masura sa-l judec. Ce vreau sa spun in schimb, este faptul ca demarcatia dintre a cumpara si a share-ui, este mult mai sinuoasa decat ar parea la prima vedere. Nu cred ca exista o formula absoluta in acest sens.

Return to “Anunturi”