Liga Lot National

Sectiune dedicata antrenamentelor oficiale
daniel.cioata
Rang:

Re: Liga Lot National

Postby daniel.cioata » Tue Apr 28, 2015 10:53 am

In ultima vreme sunt destul de ocupat si nu mai timp sa urmaresc ce se mai intampla pe aici.
Deci, ce trebuie facut exact :-) ?

Andi Bogaciev
Rang:

Postby Andi Bogaciev » Tue Apr 28, 2015 11:23 am

pai eu propuneam sa schimbam tabelul cu rezultate din sezonul doi, si sa-l face cum era cel din sezonul 1 (de copiat cel vechi eventual) :
- rezultatele sa fie vizibile din prima (nu ascunse de triunghulete galbene)
- daca vrem sa marcam jucatorii ce urca sau coboara in grupe ii marcam cu portocaliu deschis pe coboratori, si cu verde sau bleu deschis pe catzaratori..:) cei care nu misca raman in alb:)
- gri-ul din diagonala e ok asa.

cam asta :)
Last edited by MihaiL on Tue Apr 28, 2015 8:10 pm, edited 1 time in total.
Reason: typo

daniel.cioata
Rang:

Postby daniel.cioata » Tue Apr 28, 2015 1:56 pm

Problema cred eu ca e alta, sunt persoane care vor sa joace in liga si persoane care nu vor sa mai joace. Cred ca ar trebui
pentru urmatorul sezon sa refacem inscrierile si sa vedem cum completam grupele.
Ca o paranteza e foarte bun documentul facut de Mihaela, singura problema e ca trebuie setat "share to everyone".

Andi Bogaciev
Rang:

Postby Andi Bogaciev » Tue May 05, 2015 9:42 pm

salve!

care mai este situatia cu sezonul 3? ca maine avem lectie seara si nu avem ce discuta... vad ca nu s-au facut tabelele pentru nou sezon.
stie cineva ceva?

daniel.cioata
Rang:

Postby daniel.cioata » Wed May 06, 2015 3:52 pm

Daca nu se ofera nimeni pana sambata, o sa imi fac eu timp sa actualizez documentul. O sa ii scot pe cei care nu au jucat nici o partida in sezonul 2, asta daca nu are cineva o idee mai buna

Admin
Site Admin
Rang: 1d

Postby Admin » Wed May 06, 2015 7:59 pm

Pana sambata ar fi cel mai bine ca cei care nu au reusit sa joace deloc in sezonul 2 dar vor sa joace in sezonul 3, sa faca cunoscuta intentia. Si sambata pot sa actualizez si eu tabelul luand in calcul jucatorii actvi + cei care isi anunta intre timp intentia de participare.
Iulian Lungu

Mihaela
Rang: 5k

Postby Mihaela » Fri May 08, 2015 5:14 pm

Salut!
Ma pot ocupa eu de tabel fara nici o problema, insa in continuare nu imi este clar care sunt participantii. O reinscriere ar fi utila intrucat sunt destui inscrisi in sezonul 2 care nu au jucat nici macar o singura partida. Propunerea ar fi sa se joace minimum 5-6 partide avand in vedere ca este vorba de o liga si sunt 8 oameni intr-o grupa.
se poate participa la lectii si daca nu sunteti in liga asa ca, inainte de inscrieri, sa ne gandim bine daca avem timpul necesar pentru a juca toate partidele. O alta regula care ar putea ajuta un pic ar fi ca jucatorul cu rang mai mic sa il contacteze pe cel cu rang mai mare in vederea programarii partidelor.
Haideti sa punem deadline pentru inscrieri duminica seara si luni o sa fie gata tabelele.
feedback, sugestii, reclamatii?

daniel.cioata
Rang:

Postby daniel.cioata » Sun May 10, 2015 10:27 am

Eu zic sa facem asa deocamdata
- Mihaela se ocupa de tabel, pentru detalii tehnice vorbesti cu Iulian sau cu mine
- Cine nu a jucat nici o partida in sezonul 2 va fi exclus din grupe, daca nu se reinscrie
- In sezonul 3 cine nu joaca minim 4 partide va fi exclus
- Timpul de gandire va fi 20 Minute si byo-yomi 25 piese in 10 minute sau se stabileste de comun acord
- Se joca pe serverul KGS in Camera Romana in orice zi incepand cu ora 19.00 sau se stabileste de comun acord

O sa studiez eu daca sistemul actual de forum permite mass email pentru notificari, Iulian tu sti ceva de asta ?

Admin
Site Admin
Rang: 1d

Postby Admin » Sun May 10, 2015 8:19 pm

Salut,

Mi se pare un plan eficace. Da, putem trimite mass email catre toti userii sau catre o lista de useri. Daca imi zici mai exact ce sa anunt si cand, ma ocup cat ai zice "peste".
Iulian Lungu

Return to “Antrenament”