Transatlantic Professional Go Team Championship

Dan.A
Rang: 3Kyu

Re: Transatlantic Professional Go Team Championship

Postby Dan.A » Mon Jun 10, 2019 1:14 am

Meciul 6 s-a jucat intre PAVOL LISY 2p (Europa) si ERIC LUI (America)

Meciul a fost castigat de ERIC LUI.

Urmatorul meci se va juca pe 30 Iunie Intre Eric Lui si Artem Kachanovskyi.

- Ce am observat urmarind meciul pe OGS si vazand comentariile pe Twitch este ca intradevar este lag intre Europa si America.

- In primele transmisii nu se observa pentru ca serverele de Twitch si KGS sunt amandoua in America. Dar acum ca serverul OGS este in Europa se poate observa ca mutarea este relatata de Twitch cam dupa 8-12 secunde dupa ce a fost jucata.

- Ca fapt divers OGS inainte de transfer avea un mod ciudat de a arata Byo-Yomi-ul. Dar au rectificat imediat problema.

- Asta-mi place la OGS ca evolueaza constant. Am inteles ca au in proiect (mai mult pe surse) si o versiune VR.

"There are times when the only choices you have left are the bad ones."

Dan.A

Postby Dan.A » Mon Jul 01, 2019 1:04 am

Meciul 7 sa jucat intre Eric Lui si Artem Kachanovskyi.

Meciul a fost castigat de Artem Kachanovskyi.

- Meciul a fost comentat de Stephen Hu si Cornel Burzo.

Urmatorul meci se va juca pe (teoretic) pe 7 Iulie intre RYAN LI si ILYA SHIKSHIN.

Detalii:

- Deoarece Artem va fi in Romania pentru a se casatori a fost inlocuit de Ilya.

- Sa apelat la o regula care spune ca , daca un jucator nu poate participa in timpul stabilit sa poata fi inlocuit de urmatorul din lista.

- Daca Ilya castiga sa terminat.

- Daca castiga Ryan inca nu stiu cum se va proceda pentru ca Artem nu va fi disponibil nici peste 2 saptamani (de omu trebuie sa serbeze).

- Iar incepand cu data de 19-20 Iulie va incepe congresul European la care o sa participe.

P.S. Pentru ca , canalul de Youtube tot nu e updatat pentru cine vrea sa vada partidele comentate le poate vedea la acest cont: https://www.twitch.tv/usgoweb/videos

Dan.A

Postby Dan.A » Mon Jul 08, 2019 12:23 am

Meciul 7 sa jucat intre RYAN LI si ILYA SHIKSHIN

Meciul a fost castigat de ILYA SHIKSHIN.

Si cu asta Europa a castigat primul Transatlantic Profesional Go Team Championship. Felicitari.

Frumoase meciuri, chiar merita vazute.

* Inca odata apreciez ideea de a se trece la OGS de la KGS. Ilya sa cam deconectat de cateva ori chiar si in Byo-yomi dar OGS se pare ca reuseste sa faca fata.

* De data asta transmisiunea pe Twitch a reusit sa stranga aproape 1k privitori fara sa fie pe prima pagina. Ceea ce pare sa arate un fel de interes pentru astfel de format.

Daca totul merge bine va fi si o editie 2 la anul.

Return to “Mondiale”