Concursuri fantoma transmise la EGD

Sectiune dedicata informatiilor legate de jucatorii activi
kodrins
Rang: 1 dan

Re: Concursuri fantoma transmise la EGD

Postby kodrins » Mon Jan 26, 2015 5:50 pm

Salut Mirel

Cum ramane cu concursurile de la Drobeta care sigur s-au facut, cu participantii anuntati, cu poze, cu martori din afara Drobetei, ma rog, concursuri sigure: Campionatele Nationale sub 8 si sub 10, din septembrie 2014, la care a participat si Braila, si Clujul, si, cel putin in calificari, Bucurestiul.. Astea doua sigur sunt ok - controversele purtate in jurul acestor evenimente au vizat chestiuni de organizare fara a se contesta realitatea, sau legitimitatea concursurilor. Mai mult, aceste doua concursuri sunt singurele documente credibile care arata cati copii sunt la Drobeta, cel putin sub 10 ani, deoarece concursurile au fost organizate la doua saptamani dupa inceperea scolii. Titlurile copiilor laureati raman? Vei scrie d-lui Podavini ca acestea sunt concursuri ok?
In rest, cred ca este solutia justa, singura posibila.

Codrin

Mirel
Rang: 6 dan

Postby Mirel » Mon Jan 26, 2015 7:07 pm

Salut,

Da, concursurile fara jucatori fantoma trebuie sa fie reintroduse. O sa-i transmit lui Aldo o lista cat de curand si concursul despre care vorbesti o sa fie in lista, desigur.

Mirel

kostel
Rang: 5k

Postby kostel » Mon Jan 26, 2015 9:13 pm

Mirel de ce ma obligi sa bag epitete si sa explic ca la copii ...
In loc de puncte baga tu un epitet si hai sa iti explic

Tocmai pentru ca nu am si nu cunosc pe nimeni cu puteri supranaturale am solicitat pina la epuizare sa se comunice.
Daca ai fi comunicat ce ai facut as fi avut o imagine mai clara un raport mai corect intre ce ai facxut ok si ce nu ai facut ok.
In situatia actuala in care ai facut chestii pe tacute, in culise adica, evident ca nu stiu decit ce mai transpira sau, da pe-afara.

Si am vazut destule rezultate, hai daca nu negative macar nesatisfacatoare. Dar asta e, nu putem avea pretentii pe toate fronturile.
ASa ca am-am abtinut, nu am criticat orice.

Dar modul cum ai rezolvat problema actuala chiar m-a scos din pepeni. Daca te vei incapatina si te vei baricada pe aceasta pozitie si atitudine politicianista tot nu rezolvi nimic, haznaua ramine, chiar daca pe fata majoritatea din respect pretinde ca nu este.

Da stiu, ai spus, ma retrag, gata nu imi mai trebuie, deci discutiile in ce te priveste sint de prisos, sint la trecut, mai conteaza doar ca istorie, lectii de tinut minte.

Dar daca ai fi fost un om onest asa cum te credeam, ai fi acceptat o analiza cinstita, adica macar incercai sa vezi de ce consider gresite mutarile pe care le critic, si criticai ceea ce gresesc eu. Stiu, ai o pregatire mult superioara, rezultate net superioare, dar la nivel general, si aici discutam la nivel particular, si anume cel de comunicare. Si ma uit pe canalele de comunicare FRGo, si nu vad comunicare, asa ca sa contrezi cu chestii de genu, deh, ce stie kostel, mi se pare cumva, scuza-ma dar cel mai blind cuvint pe care il gasesc acum este nesimtire. Poate gresesc, dar crede-ma sint furios, si nu mai judec clar.

Mirel

Postby Mirel » Mon Jan 26, 2015 10:40 pm

Kostel, ai luat-o razna?..

Problema asta a fost discutata atat in biroul federal cat si cu cei direct implicati (Tomita, George Bordea, Marcel, jucatori, parinti) de-a lungul multor saptamani, a zeci sau sute de emailuri si telefoane. Cum nimeni n-a reusit sa gaseasca o solutie, fie din lipsa de interes, din lasitate, din lipsa de regulamente, etc am apelat la EGF pentru ca e o problema care ii priveste si pe ei. EGD a fost fraudat iar EGD apartine EGF. Acolo este munca altor voluntari, in special a lui Aldo, au tot dreptul sa decida masurile ce se impun.

Presedintele FRGo, indiferent cum il cheama, e un fel de om-orchestra? Daca ceilalti din conducere, care au candidat de buna voie pentru functiile respective, nu-si fac treaba, ce vina are el? I-a angajat sau ales el? Ii poate el forta in vreun fel, are vreo parghie? Ce tot o tii langa cu aberatiile despre ce trebuia el sa faca? Spui ca nu esti membru al FRGo, ca nu platesti taxa si protestezi, dar ceri sa ti de comunice miscarile pe care le face. Tu te auzi ce prostii spui?

De cand iti permiti tu sa folosesti astfel de epitete cand vorbesti cu sau despre mine? Nimic nu-ti da dreptul sa fii nesimtit si sa jignesti. Noi doi nu mai avem ce discuta.

kostel
Rang: 5k

Postby kostel » Tue Jan 27, 2015 1:56 am

Mirel da tu nu citesti ce scriu?

Ma intrebi daca am luat-o razna. Asta este deviere de la subiect, Raspunsul este dat in ultima linie din mesajul meu precedent.

Hai sa vedem ce prostii vorbesc.

Repet ce am spus, ca is mic si prost si poate ma lamuresti. Eu zic de comunicare, tu spui ca problema a fost discutata in BF. Ok, bun, unde este informarea catre cei pe care ii reprezinti, cei care te-au sprijinit pentru a deveni presedinte? Despre prostia asta tot vorbesc, si nu e noua.Nu s-a gasit solutie in BF, poate intre noi era unu mai inspirat si gasea solutie. Sau daca solutiile oferite nu erau valabile macar s-ar fi procedat corect, toata lumea era informata, si nu exista suparare in plus in afara celei provocata de neputinta. Asa discutind in spatele usilor inchise, se da friu liber speculatiilor.

Presedintele e un om dator sa comunice cu comunitatea. Ok daca iti trece cumva prin cap acum sa spui ca Federatia raspunde in fata cluburilor, regulamente etc, ia ghici ce imi trece mie prin cap.

He he, ia uite mai atent la cine jigneste. Eu am fost doar deschis si mi-am exprimat starea sufleteasca care incepe sa solicite epitete, nu le-am si lasat libere.

Mai departe, afirmi ca spun prostii, ca nefiind platitor de taxa dar solicit informatii. De ce sucesti realitatea. Am explicat ca treaba cu comunicarea e veche, am platit taxa cit am sperat in buna credinta, apoi anul trecut am protestat nevazind nimic concret.

Si trebuie sa realizezi ca permisiunea ce mi-am acordat-o e data de actiunile tale, nu e gratuita. Afirmatii de genul, cum iti permiti sa..., ori nu mai avem ce discuta nu fac decit sa confirma atitudinea care creeaza ruptura din comunitate.

Tu ai promis ca va fi comunicare (daca ma inseala memoria si nu ai promis asa ceva atunci imi cer scuze, si da chiar am gresit si toata atitudinea mea este absolut nejustifica) promisiune pe care nu am vazut-o respectata, si cind iti aduc aminte, tot tu te simti jignit desi tu esti cel care ai initiat, (ha ce stie el)) ignorind subiectul cu... hai ca am gasit cuvintul mai potrivit, ipocrizie, Nu vreau sa jignesc, incerc doar sa descriu situatia.

Nu mai avem ce discuta. Pai cam asa e. Am cam vorbit singur inca de la inceput, de acum citiva ani. Dar n-am stiut.

Si pentru ca ai aceasta atitudine voi deveni cu adevarat critic la adresa ta, fara retineri fara bun simt. Nu-i asa? sint nesimtit.

marius

Postby marius » Tue Jan 27, 2015 10:13 am

Aceasta postare a fost retrasa de pe forum la solicitarea autorului.
Last edited by marius on Fri Feb 06, 2015 1:37 pm, edited 2 times in total.

Admin
Site Admin
Rang: 1d

Postby Admin » Tue Jan 27, 2015 10:52 am

marius wrote:De altfel, daca nu stii, inclusiv aparitia acestui forum a fost decisa de unii exagerat de sensibili, deranjati de scandalul iscat pe RGO inclusiv de discutiile pe marginea acestui subiect.

Marius, pentru "adevarul istoric", precizez ca aparitia acestui forum a fost decizia mea exclusiva. N-am discutat-o cu nimeni aprioric si a aparut din dorinta mea de a incerca o alta modalitate de comunicare care mie mi se pare mai eficienta decat grupul de discutii de pe yahoo. Mesajul lui Popic care isi exprima regretul ca a sters fara sa-si dea seama un e-mail de la Mirel legat de propunerea unor proiecte m-a impins sa caut pe google o posibilitate de a crea un forum fara sa implice nici bani, nici timp prea mult si nici implicarea altcuiva in afara de mine (nu din cauza ca nu mi-as dori ci din cauza ca nu ar mai fi fost la fel de simplu).
Ulterior m-am convins ca nu a fost o solutie buna un forum gratuit pentru ca nu aveam posibilitatea de a face backup la forum si nici control 100% ceea ce ar fi putut sa se transforme intr-o mare frustrare in viitor pentru comunitatea noastra. Am avut o discutie cu Dan Cioata care a sesizat primul problema asta si asa s-a ajuns la noul forum cu implicarea FRGO si a lui Dan Cioata carora le multumesc inca o data pentru ajutor.
Deci nu e vorba de "sensibilitati exagerate" cand e vorba de "germenii" forumului.
Iulian Lungu

marius

Postby marius » Tue Jan 27, 2015 4:32 pm

Aceasta postare a fost retrasa de pe forum la solicitarea autorului.
Last edited by marius on Fri Feb 06, 2015 1:37 pm, edited 1 time in total.

Admin
Site Admin
Rang: 1d

Postby Admin » Tue Jan 27, 2015 5:07 pm

marius wrote:
Admin wrote:Deci nu e vorba de "sensibilitati exagerate" cand e vorba de "germenii" forumului.

Daca te-am jignit cu ceva, te rog sa ma ierti, nu asta mi-a fost intentia.
Si nici pe Popic nu am vrut sa-l jignesc, daca am facut-o, imi cer scuze si fata de el.
Am vrut doar sa spun ca s-a scris atit de mult si de public pe subiect, incit s-au format destule valuri. Atita tot am vrut sa zic, probabil ca (iar) am folosit formulari nepotrivite...

Nicio problema. Am tinut doar sa corectez punctual acea afirmatie. Ma bucur ca ai facut un rezumat in problema cu acele concursuri trucate. Eu aveam impresia ca am citit aproape tot ce tinea de asta pe grupul rgo. Insa se pare ca mi-au scapat foarte multe aspecte. Se pare ca si Costel Pintilie a fost in aceeasi situatie si probabil si altii.
Tocmai pentru asta e acest forum si sper sa-si indeplineasca mai bine rolul de mediu de informare. Poate in felul asta vor aparea mai putine divergente si mai multa colaborare/comunicare.
Iulian Lungu

Mirel

Postby Mirel » Tue Jan 27, 2015 5:37 pm

Confirm ca George Bordea este noul secretar general. La concursul de sambata, 24 ianuarie a fost singurul candidat. In cateva zile formalitatile legale vor fi finalizate.

Return to “Clasificare si ranguri”